N   I  E  P  O   K  A   L  A  N   A

K   I   M         J   E   S   T         O   N   A ?

Pytają Aniołowie, pyta pierwszy człowiek, po upadku Adam i szatan, gdy słyszą Słowo Boga:
„ ...Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie i niewiastę,
pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej:
ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę”.
Pytają ludzie wierzący i niewierzący na przestrzeni wieków.
Zapytaj i TY, człowieku rozumny, współczesny – Kim jest Ona?
Pytaj o to Pana Boga. Pytaj także o to samą Niepokalaną i módl się aby była Ci, Matką i Przewodniczką w drodze do Domu Ojca.

Najwspanialsze Arcydzieło Trójcy Przenajświętszej, córka i służebnica Boga Ojca, Matka Słowa Wcielonego, Oblubienica Ducha Świętego, Niepokalanie Poczęta, Święta Pani, Maryja „matka żyjących”, córka Joachima i Anny, córka narodu izraelskiego, żona męża sprawiedliwego Józefa, Zawsze Dziewica, Matka Kościoła Świętego, Wniebowzięta, Królowa nieba i ziemi.

I. Pobożność maryjna

Najświętsza Maryjo Panno pomóż mi wyrzec się siebie, pożądliwości ciała, żądzy światowych, szatana, jego pychy, jego dzieł.
„Tuus totus ego sum, et omnia mea tua sunt: Jestem całkiem Twój Jezu i wszystko co mam do Ciebie należy przez Maryję, Twą Najświętszą Matkę.” Niepokalane Serce Maryi bądź moim ratunkiem (3 razy), O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta módl się za nami którzy się do Ciebie uciekamy (3 razy), Zdrowaś Maryjo ... (na Jej cześć i chwałę) , Pod Twoją obronę ... (oddanie wszystkich spraw).

 

 

      mała koronka do Najświętszej Dziewicy składa się z 3 Ojcze nasz i 12 Zdrowaś Maryjo. Zalecana przez św. Ludwika Marię Grignon de Montfort,
          autora traktatu o doskonałym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny.

 

II. Święta maryjne

III. Dogmaty maryjne:

1. Matka Boża – Synod w Efezie w 431 roku
2. Zawsze Dziewica – Synod Laterański w Rzymie, w 649 roku
3. Niepokalanie Poczęta – ogłoszony przez papieża Piusa IX w 1854 rok
4. Wniebowzięta – ogłoszony przez papieża Piusa XII w 1950 rok

Obecnie Wierni z całego świata, proszą papieża o ogłoszenie Piątego Dogmatu Maryjnego: Maryja – Współodkupicielka, Pośredniczka, Orędowniczka.

Cześć i chwała Niepokalanej!

 

Jak należy odmawiać nowennę pompejańską.

  1. Cała nowenna pompejańska trwa 54 dni i dzieli się na dwie części: błagalną i dziękczynną. Każda z nich trwa 3 x 9 dni, czyli po 27 dni każda. Aby się nie pogubić, warto zaznaczyć sobie w kalendarzu dni trwania nowenny.
  2. Nowennę pompejańską odmawiamy w jednej intencji przez cały czas jej trwania.
  3. Codziennie odmawiamy trzy tajemnice (części) różańca świętego (radosną, bolesną
    i chwalebną), choć kto może, niech odmawia czwartą tajemnicę, Tajemnicę światła.
  4. Modlitwy początkowe (Wierzę w Boga, Ojcze nasz, 3 Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu) odmawiamy jeden raz, przed pierwszym różańcem.
  5. Przed rozpoczęciem każdej z trzech (lub czterech) części różańca podajemy intencję (zob. punkt 2) i mówimy: ”Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca świętego”.
  6. Po skończeniu każdej części różańca modlimy się krótką modlitwą podaną niżej oraz trzy razy mówimy „Królowo Różańca świętego, módl się za nami!”

Modlitwy końcowe w trakcie części błagalnej:

Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.

Modlitwy końcowe w trakcie części dziękczynnej:

Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.

 

stat4u
autor: Krzysztof Ludwiczak, Wolsztyn, www.katolickapolska.pl 2024.
"Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia"