Wolsztyn, dnia 24.07.2013 r.


List otwarty

 

                                                                                        Ministerstwo Sportu i Turystyki
                                                                                        Polski Komitet Olimpijski
                                                                                        Krajowy duszpasterz sportowców


Nie minął jeszcze rok od rozpoczęcia Igrzysk Olimpijskich w Londynie 2012, a olimpijka i chorąży polskiej reprezentacji olimpijskiej z Londynu 2012, reprezentantka Polski w tenisie Agnieszka Radwańska wzięła udział w rozbieranej sesji zdjęciowej.

Wobec zaistniałych faktów proszę o odpowiedź na następujące pytania:

● Pytania o kondycję polskiego sportu do Ministerstwa Sportu i Turystyki

1. Czy wobec Agnieszki Radwańskiej zostaną podjęte jakiekolwiek kroki dyscyplinarne w związku z postawą nie godną reprezentanta Polski?

2. Jak Ministerstwo widzi dalsze relacje zawodniczki z dziećmi i młodzieżą do lat 18. uprawiających tenis.

3. Kto jest odpowiedzialny za wizerunek medialny polskich sportowców?
Jak sami mówią występują dla kibiców, publiczności, takie ich prawo. Oczekuję od reprezentantów Polski czegoś więcej, aby przede wszystkim występowali dla tych, którzy zginęli w obronie i za Ojczyznę.

4. Czy i jakie wymogi są stawiane sportowcom, którzy przyjęli polskie obywatelstwo odnośnie poznania chrześcijańskich korzeni narodu polskiego?

5. Nagłaśnianie wyłącznie przypadków pedofilii wśród księży katolickich, mogło spowodować utratę czujności wśród rodziców na zagrożenie wśród innych grup
i środowisk.
Ile przypadków pedofilii w ciągu ostatnich dziesięciu lat zanotowano wśród: działaczy sportowych, sportowców, trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego?

● Pytania do Polskiego Komitetu Olimpijskiego

1. „Olimpizm jest filozofią życia, chwalącą i łączącą w zrównoważoną całość jakość ciała, woli i umysłu. Uprawianie sportu, bez jakiejkolwiek dyskryminacji jest uniwersalnym prawem każdego człowieka. Łącząc sport z kulturą i edukacją, olimpizm dąży do stworzenia sposobu życia opartego na radości z wysiłku, wychowawczych wartościach dobrego przykładu i poszanowaniu uniwersalnych podstawowych zasad etycznych: przyjaźni, solidarności i fair play.” – co jest wpisane między innymi w Misję Polskiego Komitetu Olimpijskiego!

Jakie jest stanowisko Polskiego Komitetu Olimpijskiego wobec Agnieszki Radwańskiej i jej udziału w rozbieranej sesji zdjęciowej?
 
2. Chorąży polskiej reprezentacji olimpijskiej reprezentuje Ojczyznę, swoich kolegów i koleżanki z reprezentacji, wszystkich sportowców, którzy przyjmują wartości olimpizmu.
Jakimi kryteriami kierował się Polski Komitet Olimpijski wyróżniając zawodniczkę chorążym polskiej reprezentacji olimpijskiej?

3. Czy i jakie kroki zostaną podjęte na przyszłość przez Polski Komitet Olimpijski by uniknąć podobnych sytuacji w polskim sporcie?

4. Czy i jaka nastąpiła reakcja na zachowanie zawodniczki wśród Sponsorów Polskiego Komitetu Olimpijskiego?
Sponsorów nie interesuje co po Igrzyskach robią polscy olimpijczycy?

●  Pytania do Krajowego duszpasterza sportowców wobec niejasnej nauki Kościoła katolickiego, a istotnych dla reprezentantów Polski dotyczące godła narodowego na koszulkach reprezentacyjnych i tatuaży na ciałach polskich sportowców.

1. Masoni w 1927 roku dokonali profanacji polskiego godła narodowego: usunięto krzyż z korony orła, zastąpiono koronę zamkniętą koroną otwartą, tradycyjne koniczynki zastąpiono pięcioramiennymi gwiazdkami – pentagram, symbol masoński. Na herbie papieskim, papieża Franciszka pojawia się pentagram! Następnie dokonano zmiany herbu, zastąpiono między innymi gwiazdę pięcioramienną na ośmioramienną.

Czy Krajowy duszpasterz sportowców ma odwagę św. Pawła, by upomnieć następcę św. Piotra, papieża Franciszka za Jego i pracowników Stolicy Apostolskiej niejasne stanowisko Kościoła katolickiego dotyczące pentagramu?

Pentagram występuje między innymi na fladze USA, Chin, Unii Europejskiej. Sataniści mają tatuaże z pentagramem. Symbole te widnieją na kubkach, ubraniach, mówiąc krótko są obecne prawie wszędzie i z całą pewnością nie symbolizują Maryi, Matki Zbawiciela! Matka Boża Częstochowska ma gwiazdę sześcioramienną, a NMP Nieustającej Pomocy ośmioramienną. To, że pentagram pojawił się na herbie kardynała z Argentyny, że jest obecny na Cudownym Medaliku, na książkach dla dzieci, innych publikacjach i obrazach katolickich jest brakiem jasnego stanowiska Kościoła katolickiego. Ten sam znak - pentagram, nie może być jednocześnie symbolem masońskim i symbolem Maryi.
„Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi.” Mt 5,37

2. Pan Bóg wyprowadza naród wybrany z Egiptu do ziemi obiecanej, którą zamieszkują ludy o prymitywnych praktykach religijnych, oddających cześć różnym bóstwom, o zepsutych obyczajach, gdzie kobiety współżyją ze zwierzętami, a mężczyźni obcują cieleśnie ze sobą.
„Nie będziecie się tatuować. Ja jestem Pan” – Kpł 19,28b.
Tatuaże na ciałach polskich sportowców to wynik cywilizacji śmierci, ludzie wierzą w magię, wróżby, oddają cześć Lucyferowi, nastąpiło zepsucie obyczajów, homoseksualiści otrzymują prawa niezgodne z prawem naturalnym i dekalogiem. To smutne, że Polacy, którzy doświadczyli okrucieństwa II wojny światowej, gdzie w niemieckich obozach koncentracyjnych tatuowano ludzi, dziś dobrowolnie robią sobie tatuaże! Nie pamiętają o św. Andrzeju Boboli, św. Urszuli Ledóchowskiej, że ich ciała nie uległy rozkładowi nie tak jak ciało Lenina, które ciągle musi być pod czujnym okiem naukowców by się nie rozpadło.

Czy Krajowy duszpasterz sportowców ma odwagę domagać się by w tej sprawie Kościół katolicki zajął jasne stanowisko. Czy tatuowanie ciała jest w dalszym ciągu grzechem, tak jak to było w Starym Testamencie, a może Nowy Testament zniósł zakaz Pana Boga tak jak, np. w przypadku Najświętszej Ofiary Pana Jezusa, która zniosła ofiary Starego Testamentu.


                                                                     Z pamięcią w modlitwie
                                                                     Posiadacz 2 Kółek Olimpijskich
                                                                     Absolwent VII LO w Zielonej Górze
                                                                     Autor strony www.katolickapolska.pl
                                                                     Krzysztof Ludwiczak

Otrzymują między innymi:
Ministerstwo Sportu i Turystyki
POZOSTAŁYCH ADRESATÓW USUNIĘTO ZE WZGLĘDU NA BRAK POTWIERDZENIA OTRZYMANIA LISTU!


Odpowiedź Ministerstwa Sportu i Turystyki

Szanowny Panie,

odpowiadając na pytania skierowane do Ministerstwa Sportu i Turystyki w Pańskim liście otwartym
z dnia 24 lipca 2013 r. uprzejmie informuję, że:

 

Ad 1.

Ministerstwo Sportu i Turystyki nie zamierza podjąć żadnych kroków wobec pani Agnieszki Radwańskiej w związku z jej udziałem w sesji zdjęciowej,  o której Pan pisze. Tenisistka występowała przed obiektywem, co prawda, jako znana sportsmenka, ale równocześnie jako osoba prywatna, a nie reprezentantka Polski na konkretnej sportowej imprezie. 

Ponadto MSiT nie jest pracodawcą pani A. Radwańskiej, więc nie może podejmować wobec niej żadnych kroków dyscyplinarnych.

 

Ad 2 .

Kwestia prowadzenia przez panią Agnieszkę Radwańską zajęć sportowych (nauki gry w tenisa ) z dziećmi
i młodzieżą nie należy do Ministerstwa Sportu i Turystyki.  Zapisanie dziecka na prowadzone przez panią A. Radwańską zajęcia jest sprawą wyboru jego rodziców.

 

Ad 3.

Za wizerunek medialny polskich sportowców odpowiadają oni sami lub wynajęte przez sportowców firmy PR. 

Co do Pańskich oczekiwań w sprawie sportowych występów, rozmijają się one z oczekiwaniami miłośników sportu i kibiców.

 

Ad 4.

Nie istnieje wymóg  „poznania chrześcijańskich korzeni narodu polskiego” w stosunku do żadnej osoby starającej się o uzyskanie obywatelstwa polskiego. Nie ma bowiem w Polsce „egzaminu na obywatela”, który praktykowany jest w niektórych krajach Unii Europejskiej.

 

Ad 5.

Pańskie pytanie o liczbę przypadków pedofilii wśród „działaczy sportowych, sportowców, trenerów
i nauczycieli wychowania fizycznego” powinno być skierowane raczej do Ministerstwa Sprawiedliwości
(o ile MS prowadzi statystki przestępczości w rozbiciu na poszczególne grupy zawodowe). Ministerstwo  Sportu i Turystyki nie prowadzi statystki przestępczości wśród żadnej grupy związanej bezpośrednio
czy pośrednio ze sportem.

Z poważaniem

 

Sławomir Krasucki

 

Wydział Komunikacji i Promocji

Biuro Ministra

Ministerstwo Sportu i Turystyki

tel. (22) 2443 246, fax (22) 2443 247

ul. Senatorska 14, 00-082 Warszawa

www.msport.gov.pl

 

 




 
stat4u
autor: Krzysztof Ludwiczak, Wolsztyn, www.katolickapolska.pl 2024.
"Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia"